fbpx

„Życie na ostrzu noża” na wielkim ekranie?

dodano: 14 stycznia 2020
Udostępnij:    Share Share

Kiedy w maju 2017 roku ukazywała się autobiografia Rafała Jackiewicza, poprosiliśmy o kilka słów opinii wybitnych polskich ekspertów. 

Andrzej Kostyra wypowiedział się tak: 

Uwielbiam Rafała zarówno jako człowieka, jak i sportowca – to super gość. Wyjść z takiego bagna, w jakim dorastał, to wielkie osiągnięcie. Historia jego życia to scenariusz na dobry film!

Mateusz Borek tak:

Rafał Jackiewicz? Wojownik. Wzloty i upadki to jego codzienność. Trzech rzeczy nie można mu jednak zabrać: dystansu do siebie i świata, duszy prawdziwego sportowca i… miłości do słodyczy. Karierę pięściarską wycisnął jak cytrynę, a z życia cały czas czerpie garściami. Nie mam cienia wątpliwości, że to, o czym przeczytacie w tej książce, któregoś dnia pojawi się na dużym ekranie.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasi specjaliści wcale się nie pomylili. Blisko 3 lata po premierze „Życia na ostrzu noża” bokser poinformował swoich fanów na Twitterze, że wraz z jednym ze współautorów książki zaczyna właśnie prace nad scenariuszem na podstawie książki. 

Opis książki:

Najbardziej hardkorowa biografia w historii polskiego sportu!

Włamania, pobicia, kradzieże. Ściąganie długów, wymuszanie odszkodowań, porwania i bójki, z których jedna skończyła się nożem wbitym w serce. To nie opis gangsterskiego filmu – to życie Rafała Jackiewicza, zanim został zawodowym bokserem.

Każda z historii, które znalazły się w tej książce, jest jak nokaut: bułgarskie prostytutki, wkurzony gangster „Krakowiak” i zakład ze Szpilką, Wawrzykiem i Kołodziejem o 55 tysięcy złotych. A między tym wszystkim kariera w kick-boxingu oraz ponad 430 rund przewalczonych na bokserskich ringach w drodze po tytuły mistrza świata i Europy.

W tej książce Rafał Jackiewicz świetnie oddaje klimat Polski wczesnych lat 90. Czasów, kiedy mafia przeżywała swój złoty okres, a kradzieże, pobicia i włamania były w pewnych kręgach na porządku dziennym. Polski pięściarz pisze o tym, jak udało mu się przetrwać w tamtych trudnych czasach i zostać sportowcem, który odnosi sukcesy na ringu.

Niewielu ludzi przeszło tyle co on. Nikt nie zdecydował się opowiedzieć o swoim życiu tak szczerze, barwnie i z humorem.

Ekranizacja „najbardziej hardkorowej biografii w historii polskiego sportu”? Nie mamy nic przeciwko! Z niecierpliwością będziemy wypatrywać aktualizacji na temat postępów w pracy nad scenariuszem.

AKTUALNOŚCI

„Blizna” J...

Czytelnicy książek Juana Gómeza-Jurado będą w siódmym niebie! Już wiosną na Canal+ zobaczą kolejny serial, na podstawie jego thrillera. Tym razem ekranizacji doczekała się „Blizna”, którą Wydawnictwo SQN wydało na początku 2024 roku. To nie koniec dobrych wieści – dwa pierwsze odcinki serialu będzie można zobaczyć już…

Obyczaje, tradycje i o...

Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian Wraz z Muzeum Archeologicznym z dumą zapraszamy na spotkanie pt. Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian. Spotkanie i warsztaty dla dzieci z Moniką Maciewicz, autorką książki Mali Słowianie, odbędą się już 17 listopada w Muzeum…

Zostaliśmy partnerem a...

Z dumą informujemy o nawiązaniu współpracy z projektem Instytutu Książki pod nazwą BookStadion – inicjatywą promującą czytelnictwo wśród młodych miłośników piłki nożnej. Dzięki temu partnerstwu pragniemy inspirować dzieci i młodzież do odkrywania literatury poprzez sportowe emocje. BookStadion: gdzie futbol spotyka literaturę …