fbpx

Nasze plany? Zdradzamy, co wydamy w 2021 roku

dodano: 8 stycznia 2021
Udostępnij:    Share Share

Jeszcze kilka dni temu otwieraliśmy szampany, witając 2021 rok, a tymczasem prace nad naszymi propozycjami na zbliżające się dwanaście miesięcy trwały już w najlepsze. Dzięki temu możemy teraz uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić Wam, jakie tytuły wydamy w nowym (oby lepszym dla nas wszystkich!) roku.

Zaczniemy od książek fantastycznych, bo w końcu wśród naszych fanów nie brakuje osób zaczytujących się w dziełach Anety Jadowskiej, Samanthy Shannon czy Jakuba Ćwieka. Dla czytelników dwóch pierwszych autorek mamy dobre wieści – już niedługo doczekacie się kolejnych tytułów Waszych ulubienic! Na marzec planujemy premierę „Ropuszek”, wydanego przed laty zbioru opowiadań, który teraz pojawi się w nowej szacie graficznej i, co najważniejsze, z nowymi tekstami. To prawdziwa gratka dla fanów twórczości Anety! Nie inaczej będzie z kontynuacją serii „Czas żniw” Samanthy Shannon. O czwartej części bestsellerowego cyklu autorki wiecie już od jakiegoś czasu, a my mamy nadzieję, że w maju bez przeszkód „Czas żniw 4” trafi w Wasze ręce. Na tym jednak nie koniec, bo 2021 rok przyniesie również nowe twarze w gronie fantastycznych autorów naszego wydawnictwa. Szykujemy coś specjalnego, więc nie możemy zdradzić wielu szczegółów, ale jesteśmy przekonani, że również nasza lutowa premiera okaże się dla wielu czytelników książką, na którą czekali. Śledźcie nasze social media, by dowiedzieć się o tej tajemniczej premierze jako pierwsi!

Planując premiery na 2021 rok, nie mogliśmy zapomnieć o fanach sportu. Kibice mogą szykować się w tym roku na prawdziwą ucztę, bowiem jesteśmy już na finiszu prac nad nowym wydaniem kultowej „Odwróconej piramidy” Jonathana Wilsona, która trafi do sprzedaży w połowie lutego. Oprócz tego w przyszłym miesiącu wypuścimy znakomity reportaż „1312” Jamesa Montague z wizyt w różnych krajach, gdzie wśród ultrasów i kiboli szukał odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób postrzegają oni futbol i świat. Przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej na półki w księgarniach trafi z kolei autobiografia Marco Van Bastena, a także nowa książka Stefana Szczepłka „Mecze, które zmieniły Polskę”. To zaskakująca pozycja, w której ceniony dziennikarz piłkarski bierze na warsztat nieoczywiste spotkania, które miały ogromny wpływ na losy reprezentacji Polski. Z wyborem Szczepłka będzie można zapoznać się w marcu, podobnie jak z kolejną książką Jonathana Wilsona „Dziedzictwo Barcelony, dziedzictwo Cruyffa”. Pozycja przetłumaczona przez Michała Okońskiego powinna przypaść do gustu nie tylko fanom Blaugrany, ale też wszystkim sympatykom futbolu i dobrej literatury piłkarskiej. Kończąc temat piłkarski, możemy zdradzić, że w połowie roku wydamy biografię Diego Maradony autorstwa znakomitego Guillema Balague. Pozycja „Maradona. Chłopiec, buntownik, bóg” z pewnością będzie obszernym i fascynującym podsumowaniem bogatego życiorysu Argentyńczyka. Nie myślcie jednak, że zapomnieliśmy o fanach innych dyscyplin. Sympatycy kolarstwa dostaną od nas historię tajemniczego kolarza, który zdradza sekrety peletonu, fani motorsportu biografie Fernando Alonso i Valentino Rossiego, a sympatycy NBA opowieść o kolejnym legendarnym koszykarzu. Na tym nie koniec, ale dziś więcej sekretów zdradzić nie możemy.

Na deser zostawiliśmy tytuły, które nie sposób wrzucić do jednego worka. W styczniu będziemy mieli dla Was nową książką Kiliana Jorneta o jego niesamowitym wyczynie, czyli wbiegnięciu dwa razy w ciągu kilku dni na Mount Everest. Premiera pozycji „Niemożliwe nie istnieje” już 27 stycznia, podobnie jak poradnika „Negocjacje z potworami”, w którym Igor Ryżow zdradzi wschodnie sposoby na m.in. wywalczenie sobie podwyżki w pracy. W lutym zaprezentujemy chwytającą za serce książkę Olivii Gordon „Pierwszy oddech” o tym, jak medycyna ratuje najbardziej kruche życie – życie noworodków. W przyszłym miesiącu będziemy mieli również coś dla fanów literatury pięknej, a konkretnie literacki debiut Pawła Radziszewskiego „Pomiędzy”, który wprowadzi w Was w klimat realizmu magicznego. Do tego w kolejnych miesiącach przybliżymy Wam historię Samsunga i Amazona, wydamy w języku polskim poezję Lany Del Rey, a także zaprezentujemy autobiografię amerykańskiego muzyka, kompozytora i wokalisty. To będzie prawdziwy odlot, a możemy zapewnić, że to zaledwie początek naszych planów, wśród których każdy czytelnik z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Dziękujemy Wam za to, że byliście z nami w 2020 roku i mamy nadzieję, że w 2021 roku ponownie trafimy w Wasze czytelnicze gusta!

AKTUALNOŚCI

Zebraliśmy ponad 125 t...

Z radością informujemy, że nasza tegoroczna akcja charytatywna na rzecz 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyła się ogromnym sukcesem. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać i przekazać na konto Fundacji WOŚP imponującą kwotę 125 085,95 zł. W ramach tej inicjatywy stworzyliśmy wyjątkową antologię…

„Korowód” ...

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Plebiscytu Książka Roku Lubimyczytać zakończyła się dla nas ogromnym sukcesem! W kategorii Literatura Piękna liczbą 4059 głosów zwyciężył „Korowód” Jakuba Małeckiego, wydany nakładem SQN. To wielkie wyróżnienie dla autora oraz całego zespołu wydawnictwa. „Korowód” Jakuba Małeckiego Książką Roku 2024! Podczas gali finałowej,…

Sukces „Robaków w ścia...

Z wielką radością informujemy, że Hanna Szczukowska-Białys, autorka naszego kryminalnego debiutu Robaki w ścianie, została laureatką prestiżowej nagrody Audiobook Roku 2024! Wyróżnienie to, przyznane przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI, jest ukoronowaniem ciężkiej pracy autorki oraz niezwykłego talentu lektora, Filipa Kosiora, który swoją interpretacją nadał tej powieści wyjątkowy klimat….