Data wydania: 14/10/2020
Tłumaczenie: Marta Laskowska
Format: 150 x 215 mm
Ilość stron: 464
Oprawa: twarda
ISBN: 9788381297936
Dostępne wersje: papierowa / ebook /
Cena detaliczna: 49,99 / ebook: 42,99 zł
Trzymające w napięciu reporterskie śledztwo o współczesnych metodach prowadzenia wojny informacyjnej
Szpiegostwo, farmy trolli, fake newsy, cyberprzestępczość, groźby śmierci i kampanie nienawiści przeprowadzane przez najwybitniejszych specjalistów od PR-u.
To nie scenariusz współczesnego filmu sensacyjnego – to internetowa wojna wypowiedziana przez Rosję cywilom.
Dla Kremla każda krytyczna opinia to głos wroga. Tutaj nie przebiera się w środkach ani nie zwraca uwagi na granice prawa, gdy chce się uciszyć oponentów. Rosja Putina bez skrupułów eliminuje przeciwników, uderzając w prywatne osoby za pomocą zorganizowanych akcji i urządzając nagonki w Polsce, Finlandii i wielu innych krajach.
Czy poseł Mateusz Piskorski naprawdę był rosyjskim szpiegiem?
Jak daleko Kreml posuwa się w swoich politycznych prowokacjach?
Czy możemy wierzyć informacjom zamieszczanym w sieci?
Dokładnie udokumentowane historie zamieszczone w tej książce sprawią, że na wirtualny świat już nigdy nie spojrzysz tak samo.
Zastanów się dwa razy, zanim wykonasz kolejny ruch w sieci. Być może po drugiej stronie ekranu czają się rosyjskie trolle.
Literatura faktu, którą czyta się jak powieść szpiegowską.
W dobie toczącej się wojny informacyjnej to odważna i zdecydowana próba ukrócenia bezkarności niewidzialnych oprawców.
László Kúnos, Corvina Kiadó
Niezwykła książka Jessikki Aro jest doskonałym przykładem wielkiej osobistej odwagi i dziennikarskiego poświęcenia. Aro bohatersko stawia czoła nowym rodzajom zagrożeń w czasie rzeczywistej wojny hybrydowej. Trolle Putina stanowią ważny dowód w debatach na temat zagrożeń, których nie doceniamy lub z których istnienia nawet nie zdajemy sobie sprawy.
Ján Simkanič, Deník N
Czy zastanawialiście się, jak bezbronna jest osoba będąca celem wojny informacyjnej? Tak stało się z Jessikką Aro. Jej książka jest wybitną opowieścią o zagrożeniach współczesnego społeczeństwa informacyjnego i możliwościach obrony przed niebezpieczeństwem, które czai się w sieci.
Raul Rebane, Stratkom
Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian Wraz z Muzeum Archeologicznym z dumą zapraszamy na spotkanie pt. Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian. Spotkanie i warsztaty dla dzieci z Moniką Maciewicz, autorką książki Mali Słowianie, odbędą się już 17 listopada w Muzeum…
Z dumą informujemy o nawiązaniu współpracy z projektem Instytutu Książki pod nazwą BookStadion – inicjatywą promującą czytelnictwo wśród młodych miłośników piłki nożnej. Dzięki temu partnerstwu pragniemy inspirować dzieci i młodzież do odkrywania literatury poprzez sportowe emocje. BookStadion: gdzie futbol spotyka literaturę …
Autor oraz ilustratorka serii książek dla dzieci opowiadającej o Białej Dolinie i jej mieszkańcach już niebawem spotkają się z młodymi czytelnikami w Krakowie! Przemek Corso (autor książki) oraz Marcelina Misztal (ilustratorka) będą gośćmi krakowskiej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci. Spotkanie…