Data wydania: 04/11/2015
Format: 140 x 205 mm
Ilość stron: 356
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788379244294
Dostępne wersje: papierowa / ebook / audiobook
Cena detaliczna: 39,90 / ebook: 39,90
Bezkompromisowa autobiografia trenera „Złotek”.
Twardziel. Kobieciarz. Facet, który zawsze mówi, co myśli. Dobry rozgrywający i jeszcze lepszy trener, za którym siatkarki gotowe były pójść w ogień…
Andrzej Niemczyk to żywa legenda polskiego sportu. W tej autobiografii bez ogródek opowiada o tym, co przeżył. I szczerze mówi o ludziach, których spotkał na swojej drodze.
Nowotwór pokonany za pomocą litrów whisky i setek wizyt w kasynach. Burzliwe relacje z kobietami. Milion dolarów stracony w kilka sekund. Kulisy pracy z reprezentacją Polski, metody, dzięki którym doprowadził „Złotka” do podwójnego mistrzostwa Europy, oraz cała prawda o PZPS.
Polskie środowisko siatkarskie do tej pory zamiatało wiele spraw pod dywan. Ta książka to zmieni.
„Zawsze powtarzam, że trafię do piekła”, wyznaje wybitny trener. Swoją autobiografią nie próbuje jednak odkupić grzechów i pojednać się z tymi, z którymi się poróżnił. W tej książce Andrzej Niemczyk – jak wielokrotnie w swoim życiu – pojechał po bandzie.
Kamil Drąg, dziennikarz „Przeglądu Sportowego” i były współpracownik Andrzeja Niemczyka w miesięczniku „Super Volley”
Dał dużą radość wszystkim Polakom. A mnie, dzięki sukcesom, otworzył drogę do świata wielkiej siatkówki, udzielając jednocześnie bezcennej lekcji życia.
Małgorzata Glinka
Postać Andrzeja Niemczyka kojarzy mi się wyjątkowo osobiście. Miałem okazję przebywać z drużyną Andrzeja i komentować na antenie Polsatu jej pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej. To były też początki mojej zawodowej drogi w telewizji. Szczególnie zapamiętałem pierwsze mistrzostwo Europy z Ankary i niepowtarzalne wieczory w „świetlicy” po każdym wygranym meczu. W wygłaszaniu swoich prawd życiowych Andrzej był niedościgniony…
Tomasz Swędrowski, Polsat Sport
Każdy powinien mieć odwagę i prawo do swojej prawdy. Andrzej Niemczyk je ma.
Zbigniew Zarzycki
W czasie swojej wieloletniej kariery dyplomatycznej pełnił funkcje wicedyrektora, dyrektora departamentu i dyrektora generalnego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 1994–1997 był szefem Protokołu Dyplomatycznego MSZ za prezydentury Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego. Organizował wizyty państwowe monarchów, prezydentów i premierów różnych krajów świata. Za granicą pełnił funkcje m.in. I sekretarza ambasady w Iranie (1977–1981), ambasadora w Pakistanie, szefa sekcji interesów amerykańskich w Iraku (1991–1994), ambasadora w Królestwie Belgii i Wielkim Księstwie Luksemburga (1997–2002), a także w Państwie Izrael (2003–2006). Jest współautorem (z Cezarym Ikanowiczem) podręcznika SGH Protokół dyplomatyczny i dobre obyczaje oraz autorem książki Niezbędnik dyplomatyczny i protokolarny, czyli co o tych sprawach powinni wiedzieć politycy, dziennikarze i obywatele. Posiada wiele odznaczeń polskich, m.in. Krzyż Kawalerski OOP oraz kilkanaście zagranicznych, m.in. Order Legii Honorowej Republiki Francuskiej, Złoty Medal Zasługi Departamentu Stanu USA. Prowadził wykłady na wielu krajowych uczelniach.
Dziennikarz, autor książki Przywitaj się z królową oraz współautor (z Marcinem Pośpiechem) publikacji Ambasadorowie. Czego nie powie ci królowa. Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim, wykładowca dziennikarstwa. Szczęśliwy mąż i ojciec, miłośnik Hiszpanii, żeglarstwa, narciarstwa i dobrego poczucia humoru.
Czytelnicy książek Juana Gómeza-Jurado będą w siódmym niebie! Już wiosną na Canal+ zobaczą kolejny serial, na podstawie jego thrillera. Tym razem ekranizacji doczekała się „Blizna”, którą Wydawnictwo SQN wydało na początku 2024 roku. To nie koniec dobrych wieści – dwa pierwsze odcinki serialu będzie można zobaczyć już…
Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian Wraz z Muzeum Archeologicznym z dumą zapraszamy na spotkanie pt. Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian. Spotkanie i warsztaty dla dzieci z Moniką Maciewicz, autorką książki Mali Słowianie, odbędą się już 17 listopada w Muzeum…
Z dumą informujemy o nawiązaniu współpracy z projektem Instytutu Książki pod nazwą BookStadion – inicjatywą promującą czytelnictwo wśród młodych miłośników piłki nożnej. Dzięki temu partnerstwu pragniemy inspirować dzieci i młodzież do odkrywania literatury poprzez sportowe emocje. BookStadion: gdzie futbol spotyka literaturę …