Data wydania: 06/11/2013
Tłumaczenie: Regina Kołek
Format: 140 x 205 mm
Ilość stron: 520
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788379240821
Dostępne wersje: papierowa / ebook / audiobook
Cena detaliczna: 34,90 / ebook: 34,90
Seria: Czas Żniw, tom: 1
Książki w serii:
Sajon.
Nie ma bezpieczniejszego miejsca.
„Może nie wiesz, ale Żniwa nazywane są też dobrymi zbiorami. Wciąż mówią tak na ulicach: Dobre Żniwa, Zbiory Obfitości. Rozumieją to jako odbieranie nagrody, podstawowy warunek ich negocjacji z Sajonem. Ludzie oczywiście postrzegają je inaczej. Dla nich są symbolem nieszczęścia. Oznaczają głód. Śmierć. Dlatego nazywają nas kosiarzami. Ponieważ pomagamy prowadzić ludzi na śmierć”.
Rok 2059. Dziewiętnastoletnia Paige Mahoney pracuje w kryminalnym podziemiu Sajonu Londyn. Jej szefem jest Jaxon Hall, na którego zlecenie pozyskuje informacje, włamując się do ludzkich umysłów. Paige jest śniącym wędrowcem i w świecie, w którym przyszło jej żyć, zdradą jest już sam fakt, że oddycha.
Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze. Na skutek fatalnego splotu okoliczności zostaje przetransportowana do Oksfordu – tajemniczej kolonii karnej, której istnienie od dwustu lat utrzymywane jest w sekrecie. Kontrolę nad nią sprawuje potężna, pochodząca z innego świata rasa Refaitów. Paige trafia pod protektorat tajemniczego Naczelnika – staje się on jej panem i trenerem, a zarazem jej naturalnym wrogiem. Jeśli Paige chce odzyskać wolność, musi poddać się zasadom panującym w miejscu, w którym została przeznaczona na śmierć.
Czas Żniw jest dziełem wyjątkowym. Samantha Shannon to młoda pisarka o ogromnych ambicjach i imponującej wyobraźni, która w swej debiutanckiej powieści stworzyła niezwykle sugestywną i inteligentnie skonstruowaną wizję świata.
Ludzkość staje w obliczu inwazji obcej rasy – nie z kosmosu, lecz z Zaświatów. Powieść Shannon to odważny debiut, imponujący staranną konstrukcją świata.
Jerzy Rzymowski, Redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”
Piekielnie inteligenta fantastyka i zupełnie niezwykła historia miłosna. Czas Żniw to jedna z książek, które poruszają, dają do myślenia i zostają w człowieku na bardzo długo.
Joanna Mika-Orządała
Porywająca książka. Samantha Shannon stworzyła niezwykle bogaty świat, wypełniony cudami. I grozą.
Łukasz Orbitowski
Wooo, naprawdę nie wierzę, że to debiut! Świetna, naprawdę dojrzała lektura ze znakomicie dobranym do treści tytułem. Wykosi Was!
Jakub Ćwiek
Matrix spotyka Doktora Who. Dystopijna rzeczywistość wzbudza niepokój, ale jednocześnie trudno się od powieści Shannon oderwać i nie czekać na dalszy ciąg.
Dawid Rydzek, Hatak.pl
Shannon ustawiła sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Jeśli wszystkie tomy będą trzymały ten poziom, seria ma szansę dorównać popularnością najlepiej sprzedającym się cyklom na świecie.
Myrkul, Lubimyczytać.pl
Takiej wizji nie powstydziłby się nawet Orwell; najgroźniejsza z możliwych i zarazem najokrutniejsza, bo pokazująca, że nasze dusze i umysły nie będą wolne od manipulacji. Odważne, brawurowe i przerażające!
Jarosław Czechowicz, Krytycznym okiem
Po lekturze Czasu Żniw czuję niedosyt, chcę więcej. A wciąż utrzymujący się głód lektury, pomimo jego częściowego zaspokojenia, jest wyznacznikiem poziomu danej powieści. W przypadku książki Shannon poziom ten jest niesamowicie wysoki.
Karolina Kurando, Books – Silence
Zaczęła pisać w wieku piętnastu lat. W latach 2010–2013 studiowała angielską literaturę i literaturę powszechną w college’u Świętej Anny w Oxfordzie. W 2013 roku wydała Czas Żniw, pierwszą książkę z siedmiotomowej serii. Czas Żniw stał się bestsellerem w rankingu „New York Timesa”, „Sunday Timesa” i „Asian Age”, a także został wybrany Książką Roku przez „Daily Mail”, „Stylist” i „Huffington Post”. Ponadto powieść nazwano jedną z najlepszych książek roku 2013 w serwisie Amazon. Czas Żniw został przetłumaczony na dwadzieścia osiem języków. Prawa do ekranizacji nabyła wytwórnia Imaginarium Studios i 20th Century Fox. W 2014 roku Samantha Shannon znalazła się na liście Evening Standard Power 1000.
Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian Wraz z Muzeum Archeologicznym z dumą zapraszamy na spotkanie pt. Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian. Spotkanie i warsztaty dla dzieci z Moniką Maciewicz, autorką książki Mali Słowianie, odbędą się już 17 listopada w Muzeum…
Z dumą informujemy o nawiązaniu współpracy z projektem Instytutu Książki pod nazwą BookStadion – inicjatywą promującą czytelnictwo wśród młodych miłośników piłki nożnej. Dzięki temu partnerstwu pragniemy inspirować dzieci i młodzież do odkrywania literatury poprzez sportowe emocje. BookStadion: gdzie futbol spotyka literaturę …
Autor oraz ilustratorka serii książek dla dzieci opowiadającej o Białej Dolinie i jej mieszkańcach już niebawem spotkają się z młodymi czytelnikami w Krakowie! Przemek Corso (autor książki) oraz Marcelina Misztal (ilustratorka) będą gośćmi krakowskiej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci. Spotkanie…