Data wydania: 18/05/2022
Tłumaczenie: Jakub Michalski
Format: 150 x 215 mm
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788382106954
Dostępne wersje: papierowa / ebook / audiobook
Cena detaliczna: 44,99 zł / ebook: 39,99 zł
Agatha Christie to jedna z najpopularniejszych autorek kryminałów na świecie.
Okazuje się, że była również ekspertem kryminalistyki.
W Morderstwo nie jest takie proste technik patologii Carla Valentine odsłania rozległą wiedzę Agathy Christie, kreując ją niejako na pionierkę kryminalistyki.
Christie, tworząc legendarne dziś zagadki kryminalne, korzystała z najnowszych w tamtych czasach technik kryminalistycznych: od balistyki przez toksykologię po analizę odcisków palców, interpretację odcisków stóp lub śladów opon, analizę plam krwi i na etapie autopsji – samych ofiar. W niektórych dziedzinach, zwłaszcza w technice analizy odcisków palców, wprowadzała w fabułę innowacje, zanim zostały one formalnie przyjęte.
Agatha Christie była zagorzałą czytelniczką doniesień prasowych o sprawach kryminalnych, śledziła nowe techniki śledztw i angażowała się w debaty z innymi wybitnymi pisarzami kryminalnymi, wymieniając się pomysłami i informacjami na ich temat.
W książce Morderstwo nie jest takie proste Carla udowadnia, jak wielką wiedzą dysponowała jedna z najbardziej uwielbianych pisarek w historii. Książka ta rzuca nowe światło na metody i badania Christie i przybliża kryminalistykę, która wpłynęła na pokolenia pisarzy i naukowców.
Rzadko zdarza się trafić na książkę, której autorka składa hołd innej autorce. Carla Valentine w Morderstwo nie jest takie proste odsłania kunszt literacki Agathy Christie oraz jej imponującą wiedzę kryminalistyczną jak na czasy, w których tworzyła. Skąd pisarka z wyższych sfer wiedziała tyle o truciznach czy śladach daktyloskopijnych? Z przyjemnością zapraszam Państwa w podróż po uzyskanie odpowiedzi na wszystkie tego typu pytania.
Justyna Mazur-Kudelska, autorka podcastu Piąte nie zabijaj
Fascynująca!
Prima
Angażująca i pouczająca
Guardian
Ukończyła studia z zakresu medycyny sądowej i przez lata pomagała patologom w sekcji zwłok, zanim ostatecznie została kuratorem technicznym najsłynniejszego muzeum patologii na świecie – wiktoriańskiego Muzeum Patologii – gdzie zajmuje się przywracaniem 5000 okazów ich dawnej świetności i pokazuje historie zmarłych w inny sposób. Jest członkiem Stowarzyszenia Technologów Patologii Anatomicznej (AAPT), członkiem Królewskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego (RSPH) oraz członkiem stowarzyszonym Sieci Śmierci i Kultury (DaCNet). Jest także prezenterką telewizyjną, konsultantką i mówcą publicznym. Jedną nogą mocno tkwi w przyszłości patologii, a drugą mocno w przeszłości.
Z radością informujemy, że nasza tegoroczna akcja charytatywna na rzecz 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyła się ogromnym sukcesem. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać i przekazać na konto Fundacji WOŚP imponującą kwotę 125 085,95 zł. W ramach tej inicjatywy stworzyliśmy wyjątkową antologię…
Jubileuszowa, dziesiąta edycja Plebiscytu Książka Roku Lubimyczytać zakończyła się dla nas ogromnym sukcesem! W kategorii Literatura Piękna liczbą 4059 głosów zwyciężył „Korowód” Jakuba Małeckiego, wydany nakładem SQN. To wielkie wyróżnienie dla autora oraz całego zespołu wydawnictwa. „Korowód” Jakuba Małeckiego Książką Roku 2024! Podczas gali finałowej,…
Z wielką radością informujemy, że Hanna Szczukowska-Białys, autorka naszego kryminalnego debiutu Robaki w ścianie, została laureatką prestiżowej nagrody Audiobook Roku 2024! Wyróżnienie to, przyznane przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI, jest ukoronowaniem ciężkiej pracy autorki oraz niezwykłego talentu lektora, Filipa Kosiora, który swoją interpretacją nadał tej powieści wyjątkowy klimat….