Data wydania: 25/01/2023
Format: 140 x 205 mm
Ilość stron: 432
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788382107890
Dostępne wersje: papierowa / ebook / audiobook
Cena detaliczna: 49,99 zł / ebook: 42,99 zł
Wojna obudziła demony nie tylko w ludziach.
W chwili, gdy mroźną ciszę nad fińskimi lasami zburzył łoskot radzieckich dział, rozpoczęła się inna, równie okrutna wojna. Ambitny oficer NKWD Siergiej Muchalew podąża za jednostkami Armii Czerwonej, by odkrywać i zagarniać prastare tajemnice puszczy. Pech chce, że strażniczką największej z nich jest Penelopa Tayne, angielska badaczka, która niecałe dwa lata wcześniej znalazła tam swą nową ojczyznę. Przyjście jej z pomocą graniczy z niemożliwością, ale ojciec Penelopy, jeden z najważniejszych członków Biblioteki, tajemniczego klubu dla dżentelmenów, zna człowieka, który zdoła ją ocalić. Problem leży w tym, że owego specjalistę – sierżanta Michaela Tayne’a z królewskiej piechoty morskiej – należy najpierw wyciągnąć ze szpitala dla obłąkanych.
Do czego posunie się członek NKWD, by sięgnąć po nadludzkie moce? Jakie sekrety kryje Biblioteka? Z czym przyjdzie się zmierzyć Michaelowi w drodze do piekła na ziemi?
Powieść Pas Ilmarinena to Mortka, jakiego jeszcze nie było! Wielka historia idzie tu ramię w ramię z pradawną magią, wewnętrzne demony głównego bohatera walczą z potworami w ludzkiej skórze, a powaga i autentyzm przydają jej dojrzałości, od czasu do czasu przełamywanej charakterystycznym „mortkowym” poczuciem humoru.
Część przychodu ze sprzedaży książki Autor i Wydawca przeznaczają na Fundację wspierającą odbudowę ukraińskich domów zniszczonych w trakcie wojny.
Marcin Mortka zabiera nas do zimnej, zaatakowanej przez Sowietów Finlandii, a także do pełnej tajemnic Sali Zegarowej, serca londyńskiego klubu dla dżentelmenów. Jeśli lubisz nadnaturalne metody prowadzenia działań wojennych, zagadkowe artefakty i odważnych, nietuzinkowych bohaterów, ta książka jest dla Ciebie. Przekonaj się, co się wydarzy, kiedy sięgniemypo moc, która nie należy do nas.
Agnieszka Włoka, „Nowa Fantastyka”
Czy historia nie z tego świata może rozgrywać się w pieczołowicie odtworzonych realiach historii, jaką znamy z prac naukowych? Pas Ilmarinena udowadnia, że tak. W książce Marcina Mortki precyzyjnie zrekonstruowana kluczowa bitwa sowiecko-fińskiej wojny zimowej staje się scenerią zupełnie innej, ukrytej rozgrywki. W tej grze pewna międzynarodowa tajna organizacja usiłuje za wszelką cenę powstrzymać NKWD przed uzyskaniem dostępu do nadprzyrodzonych mocy rodem z fińskich legend. Mocy całkiem podobnych do tych, za którymi, nie szczędząc sił i środków, uganiali się w tym samym historycznym okresie Heinrich Himmler i jego instytut Ahnenerbe, zwany „nazistowskim Archiwum X”.
Mortka zaprasza czytelnika w niezwykłą podróż po realiach fińskiego grudnia 1939 roku. Na polu słynnej bitwy pod Suomussalmi spotkamy między innymi prekursora działań specjalnych, angielskiego arystokratę, amerykańskiego dziennikarza, karelskiego wieszcza, romską wiedźmę i agenta NKWD toczących wśród zmagań fińskiej armii regularnej i partyzantki z Armią Czerwoną własną, tajemną batalię.
Witold Głowacki, dziennikarz
Autor wielu powieści fantasy i jeszcze większej ilości książek dla dzieci, tłumacz, lektor języków obcych i poszukiwacz świętego spokoju.
Niepoprawny optymista, zawzięty domator, niepowstrzymany gawędziarz i wielbiciel historii oraz ostrej muzyki. Sercem i duszą oddany rodzinie oraz książkom w każdej postaci. Od wielu lat próbuje zostać prawdziwym hobbitem.
W 2021 roku nakładem Wydawnictwa SQN ukazała się nowa powieść Marcina Mortki Nie ma tego Złego.
Czytelnicy książek Juana Gómeza-Jurado będą w siódmym niebie! Już wiosną na Canal+ zobaczą kolejny serial, na podstawie jego thrillera. Tym razem ekranizacji doczekała się „Blizna”, którą Wydawnictwo SQN wydało na początku 2024 roku. To nie koniec dobrych wieści – dwa pierwsze odcinki serialu będzie można zobaczyć już…
Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian Wraz z Muzeum Archeologicznym z dumą zapraszamy na spotkanie pt. Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian. Spotkanie i warsztaty dla dzieci z Moniką Maciewicz, autorką książki Mali Słowianie, odbędą się już 17 listopada w Muzeum…
Z dumą informujemy o nawiązaniu współpracy z projektem Instytutu Książki pod nazwą BookStadion – inicjatywą promującą czytelnictwo wśród młodych miłośników piłki nożnej. Dzięki temu partnerstwu pragniemy inspirować dzieci i młodzież do odkrywania literatury poprzez sportowe emocje. BookStadion: gdzie futbol spotyka literaturę …