Data wydania: 24/06/2020
Tłumaczenie: Jakub Małecki
Format: 140 x 205 mm
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka
ISBN: 9788379244157
Dostępne wersje: papierowa / ebook /
Cena detaliczna: 39,99 / ebook: 39,99
Był najbardziej zaufanym człowiekiem Mike’a Tysona. Zaprzyjaźnili się, gdy ten był nastolatkiem, a gdy w wieku 20 lat został mistrzem świata, stał się jego menadżerem i dzielił z nim mieszkanie. Choć ich relacja skończyła się w sądzie i zerwali ze sobą wszelkie kontakty, na pytanie o to, do kogo zadzwoniłby, gdyby znalazł się na bezludnej wyspie, Mike odpowiada dziś bez wahania: „Do Rory’ego Hollowaya”.
W tej książce wieloletni przyjaciel i menadżer Tysona po raz pierwszy przerywa milczenie. Tabuny kobiet, hodowanie tygrysów, zabawy z bronią i tuszowanie afer ogromnymi pieniędzmi – tak wyglądała jego codzienność w teamie mistrza świata wagi ciężkiej. Mike był królem życia, a Holloway jego aniołem stróżem, próbującym poskromić ciągle pakującą się w kłopoty Bestię.
Choć wydawało się, że w Mojej prawdzie Żelazny Mike zdecydował się na absolutną szczerość, okazuje się, że jest jeszcze wiele rzeczy, o których zapomniał albo nie chciał opowiedzieć. Holloway pokazuje, że prawdziwa historia Mike’a Tysona jest inna, niż przedstawił to w swojej autobiografii.
Jest zdecydowanie bardziej popieprzona.
Rory Holloway, kumpel Tysona z dawnych lat, przy pomocy Erica Wilsona rzuca sporą garść nowych faktów na czasy, które spędził z najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. I raz jeszcze cierpnie skóra: można sobie tylko wyobrazić, czego mógłby dokonać Mike Tyson, gdyby poza ringiem częściej korzystał z hamulców. A że ta kolejna naga prawda o nim jest po prostu dobrze napisana, to czyta się ją tak, jak Żelazny Mike zadawał swoje mordercze ciosy – szybko i łatwo.
Janusz Pindera, komentator i publicysta
Mike Tyson powiedział przed laty, że „gdyby znalazł się na bezludnej wyspie, to pierwszy telefon wykonałby do Rory’ego Hollowaya”. Najbliższy kumpel i menedżer Mike’a pokazuje w tej książce drugą twarz Bestii. Fascynująca lektura, kulisy kariery i upadku Tysona, ciekawy wątek, dlaczego Don King próbował zdobyć sekstaśmy Tysona. Mike Tyson to skomplikowana osobowość. O dziewiątej rano to nie ten sam facet co o piętnastej czy przed północą.
Andrzej Kostyra, komentator boksu w Polsacie Sport
Do dzisiaj Mike Tyson wzbudza wśród fanów sportu powszechną gorączkę. Jeden z największych pięściarzy naszej ery wciąż stanowi dla nas enigmę. Skomplikowana lawina problemów w życiu prywatnym sprawiła, że ringowy koniec Bestii nastąpił o wiele za szybko. W książce poznajemy prawdę człowieka, który był z Tysonem od początku.
Piotr Jagiełło, TVP Sport
George Foreman twierdził, że Tysona powinno się zamykać, trzymać za kratami i wypuszczać tylko po to, żeby wykonał kilka skoków przez obręcze. Rory Holloway opiekował się Bestią na wolności. Jako menadżer, wieloletni przyjaciel i członek teamu, przy którym Mike omal nie został pierwszym sportowcem miliarderem. Rory pozwala nam znaleźć się u boku „najniebezpieczniejszego człowieka na ziemi”. Jaki jest naprawdę? Z jakimi demonami się zmaga? Dlaczego nie wykorzystał posiadanego potencjału? Palone sekstaśmy, przekupywane kobiety, zabawy z tygrysami i bronią. Czas na relację człowieka od sprzątania tego syfu.
Hubert Kęska
Jeden z najstarszych przyjaciół Mike’a Tysona i jego były menadżer. W 1983 roku został członkiem teamu Tysona i pomógł stać się Mike’owi najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej w historii. W 1995 roku został oficjalnym menadżerem Tysona, uczestnicząc w negocjacjach dotyczących największego indywidualnego kontraktu sportowego w dziejach, o łącznej wartości 375 milionów dolarów. Mieszka w Connecticut z żoną, z którą są razem od ponad 30 lat.
Pisarz i autor książek, mieszka w Nashville z żoną i dwiema córkami.
Czytelnicy książek Juana Gómeza-Jurado będą w siódmym niebie! Już wiosną na Canal+ zobaczą kolejny serial, na podstawie jego thrillera. Tym razem ekranizacji doczekała się „Blizna”, którą Wydawnictwo SQN wydało na początku 2024 roku. To nie koniec dobrych wieści – dwa pierwsze odcinki serialu będzie można zobaczyć już…
Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian Wraz z Muzeum Archeologicznym z dumą zapraszamy na spotkanie pt. Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian. Spotkanie i warsztaty dla dzieci z Moniką Maciewicz, autorką książki Mali Słowianie, odbędą się już 17 listopada w Muzeum…
Z dumą informujemy o nawiązaniu współpracy z projektem Instytutu Książki pod nazwą BookStadion – inicjatywą promującą czytelnictwo wśród młodych miłośników piłki nożnej. Dzięki temu partnerstwu pragniemy inspirować dzieci i młodzież do odkrywania literatury poprzez sportowe emocje. BookStadion: gdzie futbol spotyka literaturę …