Data wydania: 10/03/2021
Tłumaczenie: Jakub Michalski
Format: 150 x 215 mm
Ilość stron: 500
Oprawa: twarda
ISBN: 9788382101591
Dostępne wersje: papierowa / ebook /
Cena detaliczna: 49,99 zł / ebook: 42,99 zł
Rodzinne intrygi, niewygodne prawdy i obsesja sukcesu. Wciągająca opowieść o o jednej z najbardziej tajemniczych I najważniejszych firm na świecie.
Porywający reportaż o wielkim biznesie, polityce i obsesji
Zaczynali jako firma rolnicza produkująca cukier, papier i nawozy – dziś są technologicznym gigantem. Samsung przez dziesięciolecia był postrzegany przez konkurencję jako zręczny naśladowca, a teraz ściga się z największymi graczami na rynku nowych technologii. Firma zatrudnia ponad 300 tysięcy osób i posiada jedną czwartą rynku smartfonów.
Jak to wszystko się zaczęło? Kto stoi za globalnym sukcesem marki? Jak w ciągu czterdziestu lat firma będąca chwiejnym koreańskim konglomeratem rolnym, działającym w zacofanym gospodarczo kraju stała się imperium technologicznym, konkurującym z największymi markami świata?
Geoffrey Cain dociera do niewygodnych faktów, pokazuje zakulisową, brudną grę globalnej korporacji, która ma realny wpływ na świat i na relacje gospodarcze.
Często trudno odróżnić, gdzie kończy się interes Samsunga, a zaczyna Korei – i vice versa. Geoffrey Cain odsłania kulisy działań tego cudownie kakofonicznego przedsiębiorstwa o nazwie Korea w swojej niezwykle aktualnej i wyjątkowo wnikliwej książce
William Pesek
Cain zręcznie przedstawia dramatyczną historię Samsunga… Nie wybiela firmy, dotyka niewygodnych tematów rywalizacji i ucisku czy starć silnych osobowości w książce, która bywa mroczna, lecz przede wszystkim jest wciągającą opowieścią o współczesnym świecie
„Forbes”
Cain potępia błędy Samsunga, lecz jednocześnie podziwia jego sukcesy, tworząc w ten sposób wnikliwą analizę działań jednej z najbardziej tajemniczych i najważniejszych firm na świecie
„The Verge”
Jest wielokrotnie nagradzanym korespondentem zagranicznym, autorem, komentatorem, antropologiem i badaczem Azji Wschodniej i Środkowej. Były korespondent The Economist, jest stałym komentatorem w The Wall Street Journal, Time, Foreign Policy, The New Republic and The Nation, redaktorem współpracującym w The Mekong Review i częstym gościem w CNN, MSNBC, BBC i Bloomberg . Pisze o sposobach, w jakie technologia wpływa na nasze życie, społeczności, rządy i firmy. Jego praca przenosi go do najbardziej autorytarnych i odległych miejsc na świecie, od Korei Północnej po kolej transsyberyjską w całej Rosji, od śledztw w sprawie ludobójstwa w Kambodży po eksperymenty technologicznego nadzoru w Chinach.
Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian Wraz z Muzeum Archeologicznym z dumą zapraszamy na spotkanie pt. Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian. Spotkanie i warsztaty dla dzieci z Moniką Maciewicz, autorką książki Mali Słowianie, odbędą się już 17 listopada w Muzeum…
Z dumą informujemy o nawiązaniu współpracy z projektem Instytutu Książki pod nazwą BookStadion – inicjatywą promującą czytelnictwo wśród młodych miłośników piłki nożnej. Dzięki temu partnerstwu pragniemy inspirować dzieci i młodzież do odkrywania literatury poprzez sportowe emocje. BookStadion: gdzie futbol spotyka literaturę …
Autor oraz ilustratorka serii książek dla dzieci opowiadającej o Białej Dolinie i jej mieszkańcach już niebawem spotkają się z młodymi czytelnikami w Krakowie! Przemek Corso (autor książki) oraz Marcelina Misztal (ilustratorka) będą gośćmi krakowskiej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci. Spotkanie…