Data wydania: 13/01/2025
Format: epub, mobi
Oprawa: wydanie elektroniczne
ISBN: 9788384060018
Dostępne wersje: ebook / audiobook
Cena detaliczna: 15 / ebook: 15
Polscy pisarze i zagraniczni, piszący w Wydawnictwie SQN i zaprzyjaźnieni z nami w jednej drużynie? Tym razem wszyscy połączyli siły w jednej antologii.
Aż 24 opowiadania w wyjątkowym zbiorze-cegiełce na rzecz 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Półsny” to teksty dobrze znanych autorów i autorek bestsellerów, z Polski i zagranicy, wydanych w formie e-booka i audiobooka!
Cały przychód z ich sprzedaży przeznaczony jest na zbiórkę 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Przemek Corso – „Kilka faktów z życia pana Jangcy” i Hanna S. Białys – „Bałtyk”
Przemek Corso we właściwym sobie stylu przedstawia kilka faktów z życia Pana Jangcy, a Hanna S. Białys rysuje portret kobiety, która znajduje ukojenie we wzburzonych falach Bałtyku.
Wojciech Chmielarz – „Noc Świętego Mikołaja”
Na mroźnych pustkowiach północnej Norwegii młody mag i kawalerzysta mają rozwiązać zagadkę znikających dzieci, a także stawić czoła pewnej mrocznej legendzie. Wśród śnieżnych burz i ciemności nocy polarnej nic nie jest takie, jakie się wydaje.
Jakub Ćwiek – „Spacer”
Podobno regularny ruch na świeżym powietrzu potrafi przedłużyć życie. A co gdyby zależało od niego o wiele, wiele więcej? Spacer to nostalgiczna, ale i przewrotna opowieść o tym kto i właściwie po co pcha do przodu ten wózek zwany światem.
Tomasz Duszyński – „Szafa”
To twój pierwszy dzień w Los Angeles, a już porywa cię chaos – stary kumpel zaprasza cię do zardzewiałego forda i zabiera w noc pełną szalonych wydarzeń. Czeka na ciebie pewna stara szafa oraz rozmowy, które przywrócą ducha dawnych lat. Są też kabanosy… mnóstwo kabanosów.
Joanna W. Gajzler – „Być pierdołą i uczyć się – gra paragrafowa”
Być pierdołą i uczyć się – gra paragrafowa Joanny W. Gajzler daje jedyną w swoim rodzaju szansę wielokrotnego przeżycia pierwszego dnia praktyk w lecznicy weterynaryjno-nekromantycznej dr Izabeli Pokot z serii Necrovet.
Juan Gomez-Jurado – „Charakterystyczna kreska”
Kościół, którym opiekuje się ojciec McClasky, jest zagrożony eksmisją. Wraz z gosposią obmyślają plan: zorganizować wystawę i zaprezentować na niej obrazy parafian. Nie spodziewają się jednak, że charakterystyczna kreska jednego z wiernych przyciągnie uwagę krytyka sztuki…
Aneta Jadowska – „All Too Well (wersja Salci)”
Wracasz do domu i zastajesz nastoletnią córkę słuchającą smutnej piosenki na zapętleniu? To przerasta nawet Namiestniczkę Thornu! Dora postanawia się dowiedzieć, kto złamał serce jej dziecku. Czeka ją wizyta w piekle, ale najpierw ulepi bałwana na miarę swojej frustracji.
Joanna Kanicka – „twojwrednybrat@gmail”
Wycinek z życia młodych braci, którzy umawiają się na nietypową formę komunikacji. Czy w sytuacji, która wydaje się beznadziejna, niepozorne maile mogą cokolwiek zmienić?
Jarosław Kukiełka – „Da’vah: Wartownik”
Mroczna istota, nad którą Warta nigdy nie ustaje. Zniewolona i stłamszona kobieta. Ambitny młodzieniec, żądny splendoru i chwały. Które z nich będzie górą, gdy ich drogi się skrzyżują?
Jakub Małecki – „Młyn”
Młyn stoi na granicy dawnego życia, rozdarty między przemocą, która go ukształtowała, a możliwością zmiany. Każdy krok stawia go bliżej decyzji, która zaważy na jego przyszłości.
Marissa Meyer – „Morska wiedźma”
Nerit pragnie tylko jednego – miłości. Konkretnie miłości księcia Lorindela. Zrobi wszystko, by byli razem, włącznie z rzuceniem na niego zaklęć. Nerit jest bowiem inna niż pozostałe syreny – potrafi czarować. Czy te umiejętności sprawią, że jej plan się powiedzie, czy wręcz przeciwnie?
Mika Modrzyńska – „Dziadku, co ty masz takie szkliste oczy?”
Mika Modrzyńska zabierze Was do Wrocławia, najszczęśliwszego miasta w Polsce, gdzie o dobrobyt mieszkańców i karmienie bulgoczącej wyrwy w ziemi dbają władająca cieniami Emilia i jej pomocnicy.
Marcin Mortka – „Czytając w ogniu”
W świecie, który zgasł, garstka ocalałych desperacko szuka sensu i nadziei w zgliszczach dawnej cywilizacji. Między strachem, gniewem a próbami przetrwania pojawia się pytanie: czy w tym chaosie można jeszcze odnaleźć człowieczeństwo?
Aleksandra Okońska – „Truposzczak”
Truposzczak Aleksandry Okońskiej to miniaturowa baśń, która szuka odpowiedzi na pytanie, czy miłość jest silniejsza niż magia i śmierć.
Łukasz Orbitowski – „Opowieści więzienne”
Opowieści więzienne to zbiór autentycznych relacji z literackich spotkań autora z osadzonymi w zakładzie karnym. W centrum tych spotkań są wiersze, które stają się pretekstem do rozmów o życiu, winie, nadziei i człowieczeństwie. Orbitowski z humorem i empatią ukazuje codzienność za kratami, tworząc wyjątkowy portret osób odbywających wyrok. To poruszające spojrzenie na świat, który dla wielu pozostaje niewidoczny.
Katarzyna Podstawek – „Braterska miłość”
Opowiadanie high fantasy Katarzyny Podstawek ze świata Ucieczki Apsary zaczyna się od stosu pogrzebowego, by później pokazać, że lęk jest potężniejszym władcą niż jakikolwiek król.
Alek Rogoziński – „Ślady na śniegu”
W opowiadaniu Alka Rogozińskiego zgryźliwa starsza pani dostaje nauczkę od nastolatki i dowiaduje się, że nie można oceniać ludzi po pozorach, a czytelnicy mogą się przekonać, że w święta czasem dzieją się prawdziwe cuda.
Katarzyna Rutowska – „Moha kszaja”
Katarzyna Rutowska w opowiadaniu ze świata Ucieczki Apsary pokazuje nieobliczalność bogów, którzy niestety czasami wysłuchują modlitw, co mało komu wychodzi na dobre.
Magda Świerczek-Gryboś – „Bajki robotów z ADHD”
Kazik, nowoczesny robot z korporacji, zostaje przydzielony do opieki nad prastarymi androidami symulującymi dzieci z ADHD. Ta nietypowa wycieczka po futurystycznej placówce zamienia się w lekcję empatii, której nie przewidziano w jego algorytmach.
Katarzyna Wolwowicz – „Nadzieja”
W szpitalnej sali, gdzie nadzieja miesza się z rozpaczą, Marcin próbuje zebrać siły po śmierci żony, aby wspierać swojego ciężko rannego synka.
Anna Włodarkiewicz – „W świetle księżyca”
Pewnej lipcowej nocy spragniona odpowiedzi Luna wkrada się na teren opuszczonego dworku. Co odnajdzie, wędrując wśród zgliszczy?Milena Wójtowicz – „Polowanie” Nie każda istota wyglądająca na ludzką jest człowiekiem. Jedyną szansą na ocalenie przed potworami są łowcy, którzy chronią słabych i nieświadomych zagrożenia. Wyrusz z nimi na polowanie…
Tomasz Żak – „Półsny”
Tomasz Żak przenosi czytelników w cyberpunkową przyszłość, w której rzeczywistość przeplata się ze snami.
Z radością informujemy, że nasza tegoroczna akcja charytatywna na rzecz 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyła się ogromnym sukcesem. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać i przekazać na konto Fundacji WOŚP imponującą kwotę 125 085,95 zł. W ramach tej inicjatywy stworzyliśmy wyjątkową antologię…
Jubileuszowa, dziesiąta edycja Plebiscytu Książka Roku Lubimyczytać zakończyła się dla nas ogromnym sukcesem! W kategorii Literatura Piękna liczbą 4059 głosów zwyciężył „Korowód” Jakuba Małeckiego, wydany nakładem SQN. To wielkie wyróżnienie dla autora oraz całego zespołu wydawnictwa. „Korowód” Jakuba Małeckiego Książką Roku 2024! Podczas gali finałowej,…
Z wielką radością informujemy, że Hanna Szczukowska-Białys, autorka naszego kryminalnego debiutu Robaki w ścianie, została laureatką prestiżowej nagrody Audiobook Roku 2024! Wyróżnienie to, przyznane przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI, jest ukoronowaniem ciężkiej pracy autorki oraz niezwykłego talentu lektora, Filipa Kosiora, który swoją interpretacją nadał tej powieści wyjątkowy klimat….