fbpx

SQN Originals: Barca vs. Real

Wrogowie, którzy nie mogą bez siebie żyć (Wydanie II)

Autor:  Alfredo Relaño 

Data wydania:   22/03/2023

Tłumaczenie:  Barbara Bardadyn

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   488

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788383300429

Dostępne wersje:   papierowa / ebook /

Cena detaliczna:   49,99 zł / ebook: 42,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Powstali, by wzajemnie rywalizować.

Nie mogą bez siebie żyć.

Real Madryt założony przez Katalończyka. FC Barcelona zawieszona za wygwizdanie hymnu Hiszpanii. Zażarte boje o Alfredo Di Stéfano i Ladislao Kubalę z reżimem generała Franco w tle. Kontrowersyjny transfer Luísa Figo i świński łeb rzucony na Camp Nou. Palec José Mourinho w oku Tito Vilanovy…

Piłkarska rywalizacja pomiędzy Madrytem a Katalonią trwa już ponad 110 lat. Alfredo Relaño jako pierwszy przyjrzał się jej dokładnie i postanowił obalić wszelkie mity krążące wokół El Clásico.

Wyjątkowa książka doświadczonego hiszpańskiego dziennikarza to bezkompromisowa kronika potyczek, które dziś elektryzują cały świat. Opowieść wyjaśniająca fenomen wzajemnej niechęci, ale też niezwykłej symbiozy. Symbiozy, która pozwala obu klubom stawać się jeszcze potężniejszymi.

Nowe wydanie zostało wzbogacone o dodatkowy rozdział, opowiadający o ostatnich latach rywalizacji Cristiano Ronaldo i Leo Messiego. Po odejściu tej dwójki z ligi hiszpańskiej na pierwszy plan wysunęli się inni piłkarze.

OPINIE O KSIĄŻCE

Godzi się uczyć i od wroga. Alfredo Relaño pieczołowicie zbadał rywalizację dwóch wzajemnie napędzających się obozów. Stale przekraczają progi swoich możliwości, wzbudzając zachwyt świata futbolu, ale czy byłoby to możliwe bez nieustannej presji historycznego adwersarza?
Dominik Piechota, Kanał Sportowy

Alfredo Relaño wyszedł poza schemat wojny domowej, by analizować i autentycznie podziwiać osiągnięcia obu klubów. Nie ma on wiele wspólnego z fanatycznymi wyznawcami Barçy lub Realu. Opisuje fascynującą historię, która objaśnia nie tylko hiszpańską piłkę, ale i Hiszpanię.
Dariusz Wołowski, Dziennik.pl

Alfredo Relaño jest redaktorem naczelnym gazety stojącej po stronie Realu, ale ze względu na rodzinne związki z Katalonią świetnie orientuje się w historii klubu z Barcelony. Takie połącznie uczyniło jego książkę unikatową i szczególnie interesującą.
Karol Chowański, FCBarca.com

To książka o historii, która nigdy się nie kończy. O wielkiej wojnie i historiach, które rozpalają do czerwoności dwa światy: biały i bordowo-granatowy.
Mateusz Wojtylak, RealMadryt.pl

BIOGRAM

Autor bez zdjęcia

Alfredo Relaño

Redaktor naczelny dziennika sportowego „As” i komentator stacji radiowej Cadena SER. Pisywał do gazet takich jak „Marca”, „Mundo Deportivo”, „Pueblo” i „Arriba”, był szefem działu sportowego „El País”. Napisał wiele książek, między innymi Gracias, Vieja, która zawiera wspomnienia Alfredo Di Stéfano, El fútbol contado con sencillez, w której jasno i z humorem wyjaśnia historię futbolu, oraz 366 historias del fútbol mundial que deberías saber – zbiór najlepszych piłkarskich historii wszech czasów.

AKTUALNOŚCI

„Blizna” J...

Czytelnicy książek Juana Gómeza-Jurado będą w siódmym niebie! Już wiosną na Canal+ zobaczą kolejny serial, na podstawie jego thrillera. Tym razem ekranizacji doczekała się „Blizna”, którą Wydawnictwo SQN wydało na początku 2024 roku. To nie koniec dobrych wieści – dwa pierwsze odcinki serialu będzie można zobaczyć już…

Obyczaje, tradycje i o...

Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian Wraz z Muzeum Archeologicznym z dumą zapraszamy na spotkanie pt. Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian. Spotkanie i warsztaty dla dzieci z Moniką Maciewicz, autorką książki Mali Słowianie, odbędą się już 17 listopada w Muzeum…

Zostaliśmy partnerem a...

Z dumą informujemy o nawiązaniu współpracy z projektem Instytutu Książki pod nazwą BookStadion – inicjatywą promującą czytelnictwo wśród młodych miłośników piłki nożnej. Dzięki temu partnerstwu pragniemy inspirować dzieci i młodzież do odkrywania literatury poprzez sportowe emocje. BookStadion: gdzie futbol spotyka literaturę …