fbpx

SQN Originals: Stephen Hendry. Autobiografia

Autor:  Stephen Hendry 

Data wydania:   27/11/2020

Tłumaczenie:  Michał Rutkowski, Tymon Rutkowski

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   408

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788381293815

Dostępne wersje:   papierowa /

Cena detaliczna:   39,99

OPIS Z OKŁADKI

Gdy miał 16 lat, został najmłodszym zawodowym snookerzystą w historii. Pięć lat później – najmłodszym mistrzem świata. Stephen Hendry wyróżniał się nie tylko talentem, ale również ogromną pasją. Przy stole spędzał każdą wolną chwilę i w kilka sezonów osiągnął to, na co wielu pracuje długimi latami. W zadziwiającym tempie znalazł się na szczycie.

Skąd wzięło się jego rekordowe siedem tytułów mistrza świata? Jak zasłużył sobie na uznanie wśród ekspertów? W autobiografii Szkot nie ma nic do ukrycia, zdradza kulisy sukcesu, ale nie ucieka też od wielu trudnych tematów: nieprzychylnych spojrzeń w klubach snookerowych, towarzystwa dziennikarzy szukających sensacji i uczucia zniechęcenia, które skłoniło go do zakończenia kariery. Opowiada tu też o zawiłych relacjach ze swoim menedżerem i o rozstaniu z żoną po 30 latach wspólnego życia.

Od 12-latka, który na wystawie sklepowej dostrzegł mały stół do snookera, do wielkiego mistrza pokonującego kolejnych idoli z młodości. Od dzieciaka krzątającego się po klubie Maloco’s w Dunfermline, do króla Crucible Theatre. Jak zmieniło się jego życie? Poznaj prawdziwą twarz Stephena Hendry’ego – legendarnego snookerzysty, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

FILM PROMOCYJNY


OPINIE O KSIĄŻCE

Liczy się tylko on i snookerowy stół. To jego cały świat, w którym realizuje się i wyraża samego siebie. Gdyby nie było stołu, musiałby go sobie wymyślić. Albo na zawsze kisiłby się w swoim „małym, smutnym świecie gdzieś w Szkocji”, do którego wysyłał go Ronnie O’Sullivan przed legendarnym półfinałem mistrzostw świata w 2002 roku.
Przemek Kruk, Eurosport

To Szkot jako pierwszy zaczął grać szybciej, skuteczniej, bardziej ofensywnie i widowiskowo, co przełożyło się na siedem tytułów mistrza świata. Do dziś na stylu gry Hendry’ego opiera się cały współczesny snooker. Przez wielu wciąż uznawany za najlepszego zawodnika w historii.
Rafał Jewtuch, Eurosport

To historia osoby w całości pochłoniętej snookerem. Człowieka, który jak sam przyznaje, został stworzony do trzymania kija w ręku. Jednocześnie to opowieść o kimś, kto tak bardzo kochał zwyciężać i zarazem nienawidził przegrywać, że każdą porażkę traktował jak ekstremalne upokorzenie.
Grzegorz Podolski, Blog Snookerowy

Kto nie stał przy wielkiej płaszczyźnie snookerowego stołu, ten nie wie, czym jest mistrzostwo w tej dyscyplinie. Choć Stephen Hendry nie ma charyzmy swojego wielkiego rywala, Ronniego O’Sullivana – wciąż dzierży najwięcej tytułów mistrza świata zdobytych w legendarnym Crucible Theatre w Sheffield. Dla wielbicieli snookera, jednej z najbardziej wyrafinowanych i gentlemeńskich gier, autobiografia Stephena Hendry’ego będzie też podróżą do czasów, gdy gra ta nie była tak popularna w Polsce.
Marek Kondrat

BIOGRAM

Stephen Hendry

(ur. w 1969 roku w Edynburgu)
Autor bez zdjęcia

Już jako nastolatek zapowiadał się na świetnego snookerzystę. W wieku zaledwie 15 lat triumfował w amatorskich mistrzostwach Szkocji i rok później przeszedł na zawodowstwo. Szybko został najmłodszym triumfatorem turnieju rankingowego i najmłodszym mistrzem świata w historii. W latach 90. totalnie zdominował swoją dyscyplinę sportu, przez osiem sezonów nieprzerwanie znajdując się na czele światowego rankingu. Ustanawiał kolejne rekordy: aż siedem razy podnosił puchar za zwycięstwo w Crucible Theatre i wygrał łącznie 36 turniejów rankingowych. Po porażce w ćwierćfinale mistrzostw świata w 2012 roku zakończył nagle karierę i od tego czasu realizował się jako snookerowy ekspert. We wrześniu 2020 roku ogłosił, że wraca do gry w zawodowym Tourze.

AKTUALNOŚCI

„Blizna” J...

Czytelnicy książek Juana Gómeza-Jurado będą w siódmym niebie! Już wiosną na Canal+ zobaczą kolejny serial, na podstawie jego thrillera. Tym razem ekranizacji doczekała się „Blizna”, którą Wydawnictwo SQN wydało na początku 2024 roku. To nie koniec dobrych wieści – dwa pierwsze odcinki serialu będzie można zobaczyć już…

Obyczaje, tradycje i o...

Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian Wraz z Muzeum Archeologicznym z dumą zapraszamy na spotkanie pt. Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian. Spotkanie i warsztaty dla dzieci z Moniką Maciewicz, autorką książki Mali Słowianie, odbędą się już 17 listopada w Muzeum…

Zostaliśmy partnerem a...

Z dumą informujemy o nawiązaniu współpracy z projektem Instytutu Książki pod nazwą BookStadion – inicjatywą promującą czytelnictwo wśród młodych miłośników piłki nożnej. Dzięki temu partnerstwu pragniemy inspirować dzieci i młodzież do odkrywania literatury poprzez sportowe emocje. BookStadion: gdzie futbol spotyka literaturę …