Data wydania: 27/10/2021
Format: 150 x 215 mm
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788381294942
Dostępne wersje: papierowa / ebook / audiobook
Cena detaliczna: 49,99 zł / ebook: 42,99 zł
Jego niepowtarzalny głos przez lata rozbrzmiewał w polskich domach, towarzysząc największym sukcesom polskich sportowców. Do dziś Włodzimierz Szaranowicz kojarzy się ze zwycięstwami Adama Małysza i Kamila Stocha, medalami polskich lekkoatletów oraz ceremoniami otwarcia igrzysk olimpijskich. Kibice potrafią z pamięci cytować jego kultowe komentarze.
W szczerej rozmowie z córką jeden z najpopularniejszych i najbardziej szanowanych polskich dziennikarzy sportowych opowiada o swoim życiu i karierze dziennikarskiej, o czarnogórskich korzeniach i dorastaniu na powojennym Muranowie, o pracy w radiu i telewizji, zawodowych mistrzach i przyjaciołach, godzeniu pracy z życiem osobistym.
Z jakiego powodu naraził się jednemu z warszawskich gangsterów? Dlaczego nie został aktorem? Skąd wziął pomysł na hasło „Hej, hej, tu NBA”? Czy tęskni za mikrofonem?
To książka o sporcie i rodzinie. O podróżach w odległe zakątki świata. O życiowych trudnościach i radosnych wzruszeniach. I o dzieleniu się z innymi swoją największą pasją.
Jest wśród tych nielicznych, którzy osiągnęli sukces zawodowy i rodzinny. Dziewiętnaście igrzysk, MŚ i ME w wielu dyscyplinach, podczas których towarzyszyły nam jego fantastyczne i porywające komentarze. Jak to osiągnął? O tym w wywiadzie córki z ojcem. POLECAM!
Dariusz Szpakowski, TVP Sport
Jest postacią, która na stałe wpisała się do historii polskiego sportu, będąc dziś nestorem rodzimych komentatorów sportowych. Znam Włodka przeszło 40 lat i nazywam go Moim Profesorem, bo nauczył mnie patrzeć na sport, przeżywać sport i rozumieć sport. Jest człowiekiem wielkiej wiedzy, nie tylko sportowej, osobą pełną czaru i wdzięku… Moja żona nawet woli Pana Włodka, no ale jakoś sobie radzimy.
Piotr Fronczewski
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w kraju, dziennikarz z doskonałym warsztatem i darem opisywania wydarzeń sportowych w porywający sposób. Mimo że większość relacji z komentarzem Włodzimierza Szaranowicza obejrzałem z odtworzenia, budziły we mnie olbrzymie emocje. Tak samo czyta się fascynującą opowieść o jego życiu. Ta biografia to obowiązkowa lektura każdego fana sportu.
Adam Małysz
Człowiek, którego horyzont zainteresowań przekracza wymiar stadionów – przenosił nasze doświadczenia ze sportem tam, gdzie należne im miejsce. Na poziom kultury.
Michał Okoński, Tygodnik Powszechny
Dziennikarz radiowy i telewizyjny, komentator, prezenter. W 1976 roku rozpoczął pracę w Polskim Radiu, a w 1983 przeszedł na stałe do Telewizji Polskiej. W trakcie kariery dziennikarskiej komentował boks, kolarstwo, szermierkę, koszykówkę, lekkoatletykę, pływanie, narciarstwo klasyczne i skoki narciarskie. Był 19 razy akredytowany na letnie i zimowe igrzyska olimpijskie. W latach 2009–2017 pełnił funkcję dyrektora redakcji sportowej Telewizji Polskiej i kanału TVP Sport. W marcu 2019 poinformował o zakończeniu pracy zawodowej. Mąż Magdaleny, ojciec Luki, Marty i Michała.
Doktor socjologii, badaczka społeczna, moderatorka procesów dialogu i konsultacji społecznych, certyfikowana coach. Związana z trzecim sektorem. Jedna z założycielek Fundacji Pole Dialogu. Pracuje w duchu Porozumienia Bez Przemocy. Jej doświadczenie zawodowe łączy zadawanie pytań i uważne słuchanie. Pomaga klientkom i klientom dotrzeć do sedna sprawy. Mama Klary i Marianny.
Czytelnicy książek Juana Gómeza-Jurado będą w siódmym niebie! Już wiosną na Canal+ zobaczą kolejny serial, na podstawie jego thrillera. Tym razem ekranizacji doczekała się „Blizna”, którą Wydawnictwo SQN wydało na początku 2024 roku. To nie koniec dobrych wieści – dwa pierwsze odcinki serialu będzie można zobaczyć już…
Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian Wraz z Muzeum Archeologicznym z dumą zapraszamy na spotkanie pt. Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian. Spotkanie i warsztaty dla dzieci z Moniką Maciewicz, autorką książki Mali Słowianie, odbędą się już 17 listopada w Muzeum…
Z dumą informujemy o nawiązaniu współpracy z projektem Instytutu Książki pod nazwą BookStadion – inicjatywą promującą czytelnictwo wśród młodych miłośników piłki nożnej. Dzięki temu partnerstwu pragniemy inspirować dzieci i młodzież do odkrywania literatury poprzez sportowe emocje. BookStadion: gdzie futbol spotyka literaturę …