Data wydania: 13/10/2021
Format: 150 x 215 mm
Ilość stron: 480
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788382100907
Dostępne wersje: papierowa / ebook /
Cena detaliczna: 42,99 zł / ebook: 39,99 zł
Wóda, koks i rap. Historia Krzysztofa Kozaka i legendarnej wytwórni RRX
To tam powstał słynny kawałek Drin za drinem. To tam Tede, Borixon i Onar stworzyli styl zwany baunsem. To tam nagrywali Chada, Pih, Wzgórze Ya-Pa 3 czy V.E.T.O. Warszawskie studio Schron było dla raperów niczym drugi dom. W przenośni i dosłownie. Powstały tam albumy, które stały się klasykami polskiego hip-hopu.
Krzysztof Kozak przez wielu uważany jest za ojca chrzestnego rodzimego rapu. W tej książce opowiada o powstaniu i spektakularnej działalności swojej wytwórni RRX. Zaliczki w formie samochodów, siatki pełne pieniędzy za albumy, konfrontacje z gangsterami, konflikt z magazynem „Klan”, kulisy Bitwy Płockiej, szalone wyjazdy na koncerty i hardkorowe imprezy, które kończyły się grubymi akcjami z jazdą po pijaku i wciąganiem koksu na czele.
„To, co było owocem totalnej pasji, stało się stylem życia na krawędzi. Bo my nie oddzielaliśmy hip-hopu od życia”.
Szczera, bezkompromisowa i do bólu prawdziwa. Historia człowieka, pod którego skrzydłami zaczynali Peja i Sokół, raperów, którzy do dziś są gwiazdami sceny, oraz biznesu budowanego w Polsce w czasach dzikiego kapitalizmu.
„Gdyby nie ja, Latkowski nie nakręciłby Blokersów, a kilku raperów nie dostałoby Fryderyka”.
Jeśli interesujesz się hip-hopem, koniecznie musisz poznać tę opowieść.
Rozjebała mnie ta książka na części pierwsze. Takiego sztosu jeszcze nie czytałem. Polecam gorąco, pozycja obowiązkowa!
Cypis
Wytwórnia R.R.X. obrosła tyloma mitami, że ta książka po prostu musiała kiedyś powstać. Legendarny wydawca i jeden z najlepszych wywiadowców w kraju brawurowo wymieszali gawędę z konkretem, by nie tylko przeprowadzić czytelnika przez proces powstawania rynku rapowego w Polsce, ale też uświadomić mu, że człowiek żyjący pasją i marzeniami nie staje się z automatu pozytywną postacią.
Krzysztof Nowak, Rzeczpospolita i Interia.pl
Krzysztof Kozak nie jest wzorem do naśladowania, ale nie boi się opowiadać o sprawach trudnych. Dlatego właśnie wzbudza sympatię i szacunek za to, co zrobił dla polskiego rapu.
Hirek Wrona
Założyciel legendarnej hip-hopowej wytwórni RRX, reżyser teledysków i realizator dźwięku. Jeden z pierwszych wydawców płyt rapowych. Przygodę z muzyką rozpoczynał jako właściciel oficyny PH Kopalnia oraz współzałożyciel wytwórni muzyki black- i deathmetalowej Morbid Noizz Productions. W 1997 roku wraz z Arkadiuszem Delisiem założył kultowy magazyn „Klan”, który ukazywał się do 2005 roku. Dla wielu ojciec chrzestny polskiego rapu. To pod jego skrzydłami zaczynali Peja, Tede, Borixon czy Sokół, a w wytwórni RRX zostały wydane takie klasyki jak Chleb powszedni (ZIP Skład), Nastukafszy (Trzyha/Warszafski Deszcz), Ja mam to co ty (Wzgórze Ya-Pa 3), Zwykła codzienność (Slums Attack), Nasze dni (Płomień 81), Brat Juzef (Nagły Atak Spawacza) czy Wkurwione bity (DJ 600V).
Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian Wraz z Muzeum Archeologicznym z dumą zapraszamy na spotkanie pt. Obyczaje, tradycje i obrzędy wprost ze świata dawnych Słowian. Spotkanie i warsztaty dla dzieci z Moniką Maciewicz, autorką książki Mali Słowianie, odbędą się już 17 listopada w Muzeum…
Z dumą informujemy o nawiązaniu współpracy z projektem Instytutu Książki pod nazwą BookStadion – inicjatywą promującą czytelnictwo wśród młodych miłośników piłki nożnej. Dzięki temu partnerstwu pragniemy inspirować dzieci i młodzież do odkrywania literatury poprzez sportowe emocje. BookStadion: gdzie futbol spotyka literaturę …
Autor oraz ilustratorka serii książek dla dzieci opowiadającej o Białej Dolinie i jej mieszkańcach już niebawem spotkają się z młodymi czytelnikami w Krakowie! Przemek Corso (autor książki) oraz Marcelina Misztal (ilustratorka) będą gośćmi krakowskiej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci. Spotkanie…